Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki

13.02.2014
Data premiery: 23.05.2014

Twórcy obsypanych Oscarami klasyków ze studia Walta Disneya: „Król Lew”, „Piękna i Bestia”, „Pocahontas” i „Mała Syrenka” zapraszają na fantastyczną podróż do jednego z najwspanialszych światów, jakie wyczarowała ludzka wyobraźnia. „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki” to stworzona za 70 milionów dolarów kontynuacja niezapomnianej powieści Lymana Franka Bauma. W oryginalnej wersji filmu głosów postaciom użyczyła prawdziwa plejada hollywoodzkich sław, wśród których znaleźli się m.in. nominowany do Oscara Dan Aykroyd, zdobywca trzech Złotych Globów Kelsey Grammer, dwukrotnie nominowani do tej nagrody: Patrick Stewart i gwiazda „Glee” Lea Michele oraz laureaci Emmy Martin Short i James Belushi.

czytaj więcej

Karuzela

19.03.2014
Data premiery: 23.05.2014

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego, ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Film opowiada historię młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Przyjaźń Rafała i Piotra, dwóch najlepszych przyjaciół ze szkolnej ławki, zostaje wystawiona na ciężką próbę.

czytaj więcej

Listonosz Pat i wielki świat

13.02.2014
Data premiery: 23.05.2014

Niezwykle popularny serial dla dzieci „Listonosz Pat” z okazji swoich 30. urodzin doczekał się wersji kinowej w 3D.

czytaj więcej

Mundial. Gra o wszystko

19.03.2014
Data premiery: 23.05.2014

Mistrzostwa España ’82 były ostatnim sukcesem reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach świata. Cała Polska oglądała wspaniałe bramki Bońka i Smolarka, popis umiejętności Laty, Kupcewicza i Buncola, widowiskowe parady Młynarczyka. Na chwilę zapomniano, że tłem sportowego spektaklu są surowe prawa stanu wojennego, cenzura, wojsko na ulicach, więzienia zapełnione opozycjonistami. Występ piłkarzy był tak udany, że nazwano go „najpiękniejszym serialem stanu wojennego”.

czytaj więcej

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

13.02.2014
Data premiery: 23.05.2014

Spektakularny film science fiction, ukazujący dalszelosy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki oakceptację. X-Men łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwaniegatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły zmłodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu "X-Men: Pierwszaklasa" i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość.

czytaj więcej