Imagine

08.03.2013
Data premiery: 12.04.2013

Międzynarodowa koprodukcja „Imagine”, mająca światową premierę na festiwalu w Toronto to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego historia Iana (Edward Hogg, podziwiany w ostatnim obrazie Rolanda Emmericha „Anonimus”), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni.

czytaj więcej

Kwartet

01.02.2013
Data premiery: 12.04.2013

Przewrotna komedia o życiu i miłości w reżyserii Dustina Hoffmana. Prawdziwy popis gry aktorskiej w wykonaniu gwiazdorskiej obsady: laureatki dwóch Oscarów Maggie Smith, jednego z najsłynniejszych brytyjskich komików Billy’ego Connolly’ego, nominowanej do nagrody Akademii Pauline Collins i dwukrotnie nominowanego do Oscara Toma Courtenaya.

czytaj więcej

Nieobliczalni

31.01.2013
Data premiery: 12.04.2013

„Nieobliczalni” to dwaj skrajnie różni paryscy policjanci, dla których nie ma ludzi nietykalnych. Będą musieli oni rozwikłać kryminalną zagadkę, a przy okazji zadrzeć z wysoko postawionymi ludźmi władzy, którym wydaje się, że są... nietykalni.

czytaj więcej

Żywie Biełaruś

06.02.2013
Data premiery: 19.04.2013

Głównym bohaterem historii, napisanej przez Łukaszewicza i Franaka Wiaczorkę - 24-letniego działacza opozycyjnego, na którego losach oparto znaczną część scenariusza, jest muzyk rockowy Miron. Otwarcie kontestując system, prześladujący jego rodaków, zwłaszcza tych, którzy mają odwagę mówić po białorusku, artysta naraża swój zespół na wpisanie na czarną listę, co oznacza zakaz publicznych występów. Sam krytykę władzy przypłaca przymusowym wcieleniem do wojska i ostrymi represjami ze strony dowódców.

czytaj więcej

Niepamięć

24.01.2013
Data premiery: 19.04.2013

Akcja filmu będzie się toczyć w przyszłości, w której ludzie żyja w chmurach, ze względu na napromieniowanie Ziemi. Główny bohater-Jack /Tom Cruise/, znajduje w rozbitym statku kobietę. Światopogląd Jacka zostaje wystawiony na próbę.

czytaj więcej