Eksplozja filmowych premier już w maju Data publikacji: 02.04.2014

 

W majowym repertuarze każdy kinoman znajdzie coś dla siebie. Ten miesiąc będzie mieć mocne rozpoczęcie, już 2 maja na ekrany wejdzie horror „Diabelskie nasienie”.

Film wyprodukowany przez Johna Davisa („Kronika”), w którym wstąpią m.in.: Zach Gilford („Likwidator”, „Absolwentka”) i Allison Miller (seriale TV „Gotowe na wszystko” i „Prywatna praktyka”).  Następnie pod okiem króla komedii Woody’ego Allena, John Turturro pokaże widzom najstarszy zawód świata w filmie „Casanova po przejściach”. Tego samego dnia tj. 9 maja do kin trafi długo oczekiwany obraz „Powstanie Warszawskie”. Pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. W ten sam weekend na widzów będzie czekała „Transcendencja” w doborowej obsadzie oraz komedia „Sąsiedzi”, która przekona widzów, że osoby tuż za ścianą lub w domu naprzeciwko to fajni ludzie.

16 maja w na ekrany wejdzie jedna z najważniejszych produkcji 2014 roku, długo oczekiwana „Godzilla”. Ponadto tego samego dnia premierę będą miały: biograficzny dramat „Grace księżna Monako”, z zachwycającą Nicole Kidman w roli głównej oraz horror „The Quiet–Ones”.

W maju nie zabraknie również polskich tytułów. 23 maja do kin trafi „Karuzela”. Tytułowa, metaforyczna karuzela, to splot kłamstw i złudnego szczęścia jakim poddają się bohaterowie. Natomiast dla fanów piłki nożnej dystrybutorzy przygotowali powrót polskiej reprezentacji do lat świetności w filmie dokumentalnym „Mundial. Gra o wszystko”. Kolejną pozycją na liście premier będzie „X-Men – Przeszłość którą nadejdzie” ze świetną obsadą. Film w cyfrowym 3D, wyświetlany w polskiej wersji językowej i w wersji z napisami.

W ostatni piątek maja widzowie będą mogli wybierać pomiędzy pięcioma tytułami: australijskim thrillerem „Babadook” ze zdjęciami Radka Ładchuka („Sala samobójców” oraz „Jesteś Bogiem”), zrealizowaną z wielkim rozmachem „Czarownicą” z Angeliną Jolie w roli tytułowej, polską czarną komedią „Dżej dżej”, „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie" oraz biograficznym dramatem „Yves Saint Laurent”, czyli niezwykłą i pasjonującą historia miłości jednego z największych projektantów mody.

Maj będzie też obfitował w produkcje dla najmłodszych kinomanów. Będą mogli w końcu obejrzeć na wielkim ekranie animację „Rio 2”. Poprzednia część zarobiła prawie pięćset milionów dolarów, a już w maju zobaczymy, czy druga część powtórzy ten sukces. W kinach już od 9 maja. Kolejny familijny tytuł „Czarnoksiężnik z OZ – Powrót Dorotki” na ekranach od 23 maja. Trzecim filmem dla najmłodszym będzie ekranizacja w 3D popularnego serialu telewizyjnego - „Listonosz Pat”.


Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.