Rozpoczęcie sezonu operowego w Multikinie Data publikacji: 09.12.2013

 

7 grudnia br. w wybranych kinach sieci Multikino odbyła się transmisję opery „Traviata” Giuseppe Verdiego z legendarnej La Scali w Mediolanie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w otwarciu nowego sezonu jednej z najbardziej znanych scen operowych świata.

Co roku w grudniu La Scala (Teatro alla Scala) otwiera sezon operowy wyjątkową nocą, która uważana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Miłośnicy muzyki operowej mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W 11 kinach sieci Multikino w sobotę 7 grudnia zobaczyli transmisję „Traviaty”, najbardziej znanej opery Giuseppe Verdiego. W rolach głównych wystąpiły takie sławy jak: Piotr Beczela i Zeljko Lucic. Ta premierowa produkcja była obowiązkową pozycją dla każdego miłośnika opery.

Opery HD w Multikinie, to najciekawsze tytuły i najwięksi śpiewacy, na najważniejszych scenach operowych świata m.in.: La Scala w Mediolanie, Teatr Real w Madrycie czy Opery National de Paris. W Polsce Multikino jako jedyna sieć transmituje na żywo najlepsze widowiska operowe w technologii High Definition. Pierwsza transmisja opery HD w Multikinie odbyła się w 2009 roku. Od tego czasu sieć przeprowadziła ponad 60 transmisji live bądź retransmisji spektakli, które obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów w całej Polsce. Projekt Opery HD, to również balet, transmisje koncertów z filharmonii na całym świecie oraz spektakli.

W 2013 roku w cyklu oper w Multikinie uczestniczyło ponad 20 tysięcy widzów, którzy uczestniczyli w transmisjach oraz retransmisjach m.in.: „Kopciuszka”, „Nabucco”, „Rigoletto”, „Aidy”, „Turandota” czy „Mefistofelesa”.

Mecenasem projektu „Opera i Balet HD w Multikinie” w 2013 roku była firma OSRAM. Multikino zachęca do sponsoringu tych wydarzeń w 2014 roku również inne firmy, którym zależy na dotarciu do dojrzałych, ceniących kulturę wysoką odbiorców.