Filmowe podsumowanie i noworoczne blockbustery Data publikacji: 04.12.2013

 

Widzowie sieci Multikino od stycznia do listopada 2013 roku najchętniej oglądali na wielkim ekranie pierwszą część najnowszej trylogii Petera Jacksona „Hobbit: Niezwykła podróż” oraz dwie polskie produkcje: „Drogówkę” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Przed nami nowy rok, który będzie przepełniony wyjątkowymi premierami! Już pod koniec roku 27 grudnia na ekrany wejdzie druga część najnowszej trylogii Petera Jacksona „Hobbit: Pustkowie Smauga”, która tak jak pierwsza część w 2013 roku, może osiągnąć najwyższy wynik w Boxoffice.pl w 2014 roku. Jednak przygody w Śródziemiu, to dopiero początek filmowej przygody. Już na początku stycznia premierę będzie miała polska komedia „Wkręceni” opowiadająca historię pracowników  fabryki samochodów, którzy zostają zwolnieni i postanawiają wydać swoje odprawy na szalony wyjazd do Warszawy, gdzie przypadkowo zostają wzięci za biznesmenów. W rolach głównych wystąpią: Piotr Adamczyk, Bartosz Opania oraz Paweł Domagała. Kolejne dwie polskie premiery, które mają tak duży potencjał jak w tym roku chociażby „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, to „Miasto 44” - opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach w reżyserii Jana Komasy oraz „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego z Marcinem Dorocińskim w roli głównej.

Dla najmłodszych kinomanów dystrybutorzy szykują w okresie wakacyjnym premierę „Jak wytresować smoka 2”. W 2010 roku pierwsza część tego filmu zawładnęła sercami nie tylko dzieci, ale również dorosłych, więc w czerwcu 2014 roku kontynuacja animacji może sprawić, że sale kinowe będą pełne widzów.