Dwadzieścia premier filmowych w lutym Data publikacji: 27.01.2015

 

„Dzień z życia blondynki” pierwsza premiera lutego. Bohaterką tej rozbrajającej komedii jest Meghan Miles (Elizabeth Banks), która właśnie miała zły dzień. Traci szansę na awans, rzuca ją chłopak…na szczęście może liczyć na przyjaciółki, które organizują jej szalony wieczór w klubie.

Tego samego dnia premierę będzie mieć ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed „Dzika droga”. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon (”Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

Kolejna pozycja pierwszego lutowego weekendu to „Jupiter. Intronizacja”. Historia Jupiter Jones (Mila Kunis), która urodziła się pod osłoną nocnego nieba, a jej narodzinom towarzyszyły znaki świadczące o tym, że jest stworzona do wielkich rzeczy.

Film obnażający kulisy polskiego przemysłu muzycznego – „Polskie gówno” na podstawie scenariusza Tymona Tymańskiego od 6 lutego w kinach. Kolejną polską pozycją na liście lutowych premier będzie „Warsaw by night”. Opowieść o kobietach w wielkim mieście, które łączy jedno pragnienie: przeżycie prawdziwej miłości.


Drugi weekend lutego otwiera „Kingsman: Tajne służby”. Ekranizacja kultowej serii opowieści rysunkowych Marka Millara (”Ultimate Avengers”, ”Wanted:Ścigani”), którą wyreżyserował Matthew Vaughn (”Gwiezdny pył”, „Kick-Ass”,”X-Men: Pierwsza klasa”).

13 lutego to najbardziej oczekiwana premiera 2015 roku – „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści E.L Jamesa. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji.

Ten weekend zamyka humorystyczny i chwytający za serce musical „Tajemnice lasu” z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd z Meryl Streep i Johnnym Deppem na czele. W filmie zobaczymy doskonale znanych bohaterów najpopularniejszych baśni braci Grimm m.in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Roszpunkę.

20 lutego na ekrany kin sieci Multikino trafią cztery premiery. „Anioł Śmierci” nakręcony z rozmachem i dbałością o najmniejsze detale horror, który podobnie jak Sierociniec, Obecność czy Annabelle przywołuje to, co najlepsze w klasycznym filmie grozy. Kolejne premiera tego weekendu to „Samba”. Dwa lata temu „Nietykalni” przyciągnęli do kin na całym świecie rekordową publiczność, – w samej Polsce 770 tys. widzów – stając się największym francuskim przebojem filmowym wszech czasów. Omar Sy ponownie połączył siły z twórcami „Nietykalnych”. W filmie partneruje mu Charlotte Gainsbourg, w zupełnie innej roli niż te, w których dała się poznać współpracując z Larsem von Trierem.

„Snajper” z Bradleyem Cooperem w roli Chrisa Kyle’a — snajpera o umiejętnościach, dzięki którym zyskał miano bohatera na polu walki. Wyróżniają go jednak nie tylko wyjątkowe zdolności strzeleckie. Ostatnią pozycją tego weekendu będzie „The Loft” mroczny thriller z przewrotnym scenariuszem napisanym przez Wesleya Stricka, współautora „Przylądku strachu” Martina Scorsese i „Wilka” Mike’a Nicholsa.

Ostatni lutowy weekend to premiera polskiego filmu „Disco Polo”. Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.


27 lutego to premiera dramatu „Druga szansa” -  najnowszy film laureatki Oscara Susanne Bier, z odtwórcą jednej z głównych ról w przebojowej serii HBO "Gra o tron" - Nicolaiem Costerem Valdauem. Mroczny thriller policyjny, a jednocześnie film psychologiczny, opowiadający historię bohatera postawionego przed wyborami moralnymi, z których żadne z wyjść nie jest doskonałe.

Trzecim tytułem tego weekendu będzie film „Dwa dni jedna noc”. Historia Sandry, która staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie – ona sama straci pracę.


Dla najmłodszych kinomanów luty to miesiąc …. Premier. Już 6 lutego na ekrany kin trafi animacja „Barbie Super Księżniczki”. Dzieciaki będą mogły również zobaczyć kinową opowieść o przygodach „Baranka Shauna”, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych.

Kolejna animacja, która trafi do kin w litym to „Spongebob na suchym lądzie”. Przygody znanej i uwielbianej gąbki już od 20 lutego na ekranach kin sieci Multikino. Natomiast 27 lutego premierę będzie mieć kolejna odsłona animacji z cyklu „Asterix i Obelix. Osiedle Bogów".


Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.