Wrzesień w kinach – polskie premiery, horrory i thrillery Data publikacji: 30.08.2023

Wrzesień, to doskonały moment dla części widzów, żeby nadrobić kinowe hity tegorocznych wakacji – „Barbie” i „Oppenheimera” oraz zobaczyć nowe premiery, między innymi: „Zakonnicę II”, komedię „Teściowie 2”, thriller „Ukryta sieć” czy „After 5. Na zawsze”. Prezentujemy wrześniowe premiery, przy których warto zaplanować kampanię reklamową.

W kinach nadal można oglądać „Oppenheimera” w reżyserii Christophera Nolana oraz „Barbie” z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem. Do wakacyjnych premier dołącza nowy repertuar, pełen świetnych premier z Polski i nie tylko. 1 września do kin wejdzie między innymi „Ukryta sieć” - adaptacja bestsellerowego thrillera Jakuba Szamałka, jednego z największych fenomenów wydawniczych ostatnich lat. W filmie główna bohaterka Julita wie, że dobry news jest w cenie i z dnia na dzień może zrobić z niej gwiazdę mediów. Choć prawda jest niebezpieczna, młoda dziennikarka podejrzewa, że pewien celebryta odszedł z tego świata z czyjąś pomocą, a nie na skutek wypadku. Im więcej znaków wskazuje, by odpuścić, tym bardziej dziewczyna wnika w sieć intryg i kłamstw. Druga polska premiera, to „Raport Pileckiego” - historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej - rotmistrza Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. W jego życiorysie niezwykle dramatycznie widać heroiczną, chwilami beznadziejną walkę z dwoma bezwzględnymi totalitaryzmami XX wieku - niemieckim i sowieckim. Również w pierwszy weekend września na wielkim ekranie będzie można zobaczyć „Bez litości 3. Ostatni rozdział”. Dwukrotny zdobywca Oscara® Denzel Washington („Dzień próby", „Lot") po raz kolejny wcieli się w postać Roberta McCalla - byłego żołnierza sił specjalnych, który pomimo, że chciał wieść spokojne życie nie potrafi innym odmówić pomocy. Od czasu porzucenia życia jako płatny zabójca pracujący na zlecenie rządu, McCall próbuje pogodzić się z przerażającymi rzeczami, które robił w przeszłości. Ukojenie znajduje w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu potrzebujących.

8 września największe zło uniwersum Obecności powraca w horrorze „Zakonnica II” - kontynuacji „Zakonnicy”. Rok 1956, Francja. Pewien ksiądz zostaje zamordowany. Zło rozprzestrzenia się po świecie. Sequel globalnego przeboju opowiada o siostrze Irene, która raz jeszcze staje twarzą w twarz z Valak, demoniczną zakonnicą. Taissa Farmiga (Zakonnica, Pozłacany wiek) powraca jako siostra Irene, a towarzyszą jej: Jonas Bloquet (Tirailleurs, Zakonnica), Storm Reid (The Last of Us, Legion samobójców. The Suicide Squad), Anna Popplewell (Fairytale, trylogia Opowieści z Narnii) i Bonnie Aarons oraz wielu wykonawców z różnych krajów.

Natomiast od 15 września widzowie będą mogli oglądać na wielkim kinowym ekranie komedię „Teściowie 2”. Przedpremierowe pokazy będą już 2, 3, 9 i 10 września! Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski. Druga premiera zaplanowana na ten dzień, to „After 5. Na zawsze” - finał najgorętszego cyklu filmowego ostatnich lat. Ponadczasowy romans Tessy i Hardina, pełen wielkich uniesień, najtrudniejszych pytań i dramatycznych wyborów. Widzowie zobaczą czy płomień namiętności wciąż się tli i czy ta miłość ma przyszłość?

22 września do kin wejdą „Niezniszczalni 4. Stara gwardia twardzieli powraca w towarzystwie młodszego pokolenia gwiazd kina akcji, by ocalić świat przed trzecią wojną światową. W ręce terrorystów wpada broń masowej zagłady o mocy zdolnej zniszczyć całą planetę. Barney Ross i jego niezniszczalna ekipa wkraczają do akcji, by zapobiec wojnie Rosji z USA.

W ostatni weekend września do kin sieci Multikino wejdzie „Doppelganger. Sobowtór”, który jest filmem inspirowanym prawdziwymi historiami polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć komedię „Moje wielkie greckie wesele 3” - dalsze losy rodziny Portokalosów i Millerów. Nia Vardalos, nominowana do Oscara jest autorką scenariusza i reżyserką . Powróci również w roli Touli. Dla kinomanów o mocnych nerwach będzie czekał horror „Piła X”. Kolejna odsłona kultowego horroru nawiązująca bezpośrednio do najbardziej udanych i krwawych pierwszych trzech części serii. Najbardziej okrutny i błyskotliwy seryjny morderca powraca, by wymierzyć karę medycznym oszustom. Na widzów czeka jeszcze bardziej przerażająca intryga, jeszcze więcej szalonych pułapek, najbardziej osobisty motyw i ten sam wybór, przed którymi stają ofiary: cierpienie czy śmierć?