Polskie kino wraca do gry! Data publikacji: 04.09.2020

W tym roku jesień kinie rozpocznie się bardzo intensywnie! Widzowie zobaczą na wielkim ekranie wiele wyczekiwanych polskich premier!

4 września do kin wejdzie „Pętla” w reżyserii Patryka Vegi, który uwielbia prowokować widownię tworząc produkcje nie tylko kontrowersyjne, ale i niesamowicie popularne. Teraz reżyser powraca do Służb Specjalnych i Pitbulla pokazując prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP.

Natomiast 18 września premiera wyczekiwanego filmu w reżyserii Jana Holoubka 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Tytułowy bohater Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

W ostatni weekend, 25 września do kin wejdzie produkcja „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego twórcy „Cichej nocy”. Film weźmie udział w tegorocznym 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Zostanie pokazany w sekcji Kutxabank-New Directors Award.