Minionki opanują kinowe ekrany już 1 lipca! Data publikacji: 21.06.2022

„Minionki: wejście Gru” już 1 lipca br. będzie miała premierę, a przedpremierowe pokazy odbędą się w weekend 24-26 czerwca br. Najnowsza część największej animowanej serii w historii oraz światowego fenomenu pop kultury może być hitem nadchodzących wakacji!

Cztery poprzednie części Minionków od 2010 do 2017 roku, według danych BoxOffice.pl, przyciągnęły do kin ponad 4,4 mln widzów w Polsce, a dwie ostatnie miały rekordowe wyniki. „Minionki” z 2015 roku obejrzało na wielkim ekranie ponad 1,6 mln widzów, a „Gru, Dru i Minionki” z 2017 roku ponad 1,95 mln.

„Minionki: Wejście Gru” łączy to, za co świat pokochał produkcje Illumiation – niezwykły, cięty humor, odniesienia do pop kultury, emocje, znakomitą muzykę oraz nieokiełznaną akcję. W kolejnej części jednej z najpopularniejszych animowanych serii widzowie poznają historię o tym, jak złoczyńca nr 1 na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Mierzył się z najbardziej niebezpiecznymi przestępcami świata. Na długo przed tym, jak został panem zła, Gru jest zaledwie 12-letnim chłopcem mieszkającym na przedmieściach , pracującym w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem. Długo jednak nie odnosi żadnego znaczącego sukcesu. Kiedy spotyka Minionki, w tym Kevina, Stuarta, Boba oraz Otto łączy z nimi swoje siły. Razem budują pierwszą kryjówkę, projektują niezwykła broń i w końcu wykonują pierwsze misje.

Kiedy niesławna supergrupa złoczyńców - Vicious 6, usuwa swojego przywódcę — legendarnego wojownika sztuk walki Wilda Knucklesa — Gru, chce zostać ich członkiem. Jest w końcu najbardziej oddanym fanem grupy. Vicious 6 nie jest pod wrażeniem drobnego, niedoszłego złoczyńcy, ale Gru okazuje się od nich sprytniejszy. Oszukuje grupę złoczyńców stając się ich śmiertelnym wrogiem i decyduje się na ucieczkę. Minionki muszą go uratować. W tym próbują opanować trudną sztukę walki Kung – Fu. Gru w tym czasie odkrywa, że ​​nawet najgorsi z najgorszych potrzebują czasami drobnej pomocy przyjaciół.