Kolejny rekord w polskich kinach! Data publikacji: 29.09.2020

Ostatni weekend września to w polskich kinach kolejny wzrost frekwencji! Według danych BoxOffice.pl od 25 do 27 września kina odwiedziło ponad 350 tys. widzów!

Na wielki kinowym ekranie widzowie nadal mogą oglądać „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana, „Mulan” Disneya, „Pętlę” w reżyserii Patryka Vegi oraz polski dramat „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Ponadto 25 września premierę miały: „Jak najdalej stąd” reżysera „Cichej nocy” oraz film familijny „Tarapaty 2”.

Miniony weekend zdecydowanie należał do produkcji „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”! Według danych BoxOffice.pl frekwencja na tym filmie (25-27.09) była o 18% wyższa niż w weekend otwarcia (18-20.09)! Widzów przyciąga do kin historia młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia. Jeśli w najbliższy weekend tyle samo osób, co w miniony obejrzy dramat Jana Holoubka, to film przekroczy pół miliona widzów! Ten wynik udało się wczoraj osiągnąć produkcji „Pętla” w reżyserii Patryka Vegi, który na wielkim ekranie jest od 4 września br.

W najbliższy weekend, 2 października premierę będą miały: polska komedia „Jak zostać gwiazdą”, film dokumentalny „Skandal. Ewenement Molesty” oraz wyczekiwane przez najmłodszych kinomanów „Trolle 2”.