Już w sobotę „Święto Kina”! Data publikacji: 26.09.2023

Tegoroczne „Święto Kina” odbędzie się we wszystkich kinach sieci Multikino znajdujących się w naszej ofercie, a bilety na filmy 2D będą kosztowały tylko 12 zł. W repertuarze widzowie znajdą produkcje z minionych tygodni, najnowsze premiery i pokazy przedpremierowe!  W 2022 roku w ramach tej akcji kina w całej Polsce odwiedziło pół miliona widzów!

Sieć kin Multikino zaprasza w najbliższą sobotę do wspólnego celebrowania Święta Kina! Już 30 września bilety do wszystkich 45. kin w całej Polsce będą kosztowały tylko 12 zł plus opłaty internetowe czy zakupie biletów online. Celem akcji jest przede wszystkim propagowanie kultury chodzenia do kina. To doskonała okazja, żeby nadrobić filmowe zaległości z wakacji, zobaczyć najnowsze premiery i przypomnieć sobie magię kina!

W repertuarze widzowie znajdą filmy premierowe jak: „Twórca”, „Piła X”, „Doppelganger. Sobowtór” i „Moje wielkie greckie wesele 3”. Nie zabraknie również propozycji z bieżącego repertuaru: „Zielona granica”, „Duchy w Wenecji”, „Niezniszczalni 4”, „Strzępy”, „Teściowie 2” czy „After 5. Na zawsze”. Ponadto przedpremierowo będzie można zobaczyć podnoszące na duchu „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej. Film powstał w oparciu o książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego. Druga przedpremierowa propozycja to „Figurant” prezentujący historię esbeka, który przez wiele lat inwigilował Karola Wojtyłę.

W kinach sieci Multikino nie zabraknie również filmów dla najmłodszych widzów. 30 września będą mogli zobaczyć filmy familijne i animacje: „Kosmici w mojej szkole”, „O psie, który jeździł koleją”, „Miedzy nami żywiołami”, „Mavka i strażnicy lasu”, „Kicia Kocia na pikniku”, „Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy”, „Lassie. Nowe przygody” oraz „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”.

W tym roku odbywa się już 8. edycja Święta Kina. Tego dnia środowisko kinowe łączy siły i  wspólnie tworzy to wyjątkowe wydarzenie pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerem jest firma InPost.