15 majowych premier w Multikinie Data publikacji: 30.04.2015

 

To najbardziej wyczekiwana premiera tej wiosny - „Avengers: Czas Ultrona”. Grupa największych superherosów w historii kina pojawi się w kinach wyjątkowo w czwartek tj. 7 maja.

W piątek 8 maja do kin trafi kontynuacja zaskakującego przeboju kinowego z roku 2011, „Drugi Hotel Marigold”, w której poznamy dalsze perypetie uczuciowe i osobiste mieszkańców egzotycznego hotelu dla seniorów w Indiach. W rolach głównych: Richard Gere, nagrodzona Oscarem Judi Dench, Dev Patel, dwukrotna laureatka Oscara Maggie Smith, Bill Nighy, Celia Imrie  i Penelope Wilton.

7 lat temu do kin weszło „Świadectwo” – niezwykły film, który pokazywał pontyfikat Jana Pawła II z nieznanej perspektywy towarzyszącego mu przez blisko 40 lat kardynała Stanisława Dziwisza. W 2008 roku na produkcję tą wybrało się do polskich kin ponad milion widzów. W 2015 roku twórcy „Świadectwa” powracają z sensacyjnym materiałem - „Apartament” składać się będzie w całości z nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów. W kinach od 15 maja.

Czy niedobrany tandem dotrze przed sąd w jednym kawałku?  Będzie można to sprawdzić już w maju w filmie „Gorący pościg”. Utalentowane i, cóż, niegrzeczne dziewczyny z zespołu a capella Barden Bellas wracają! Jeszcze bardziej niegrzeczne - Pitch Perfect 2. Tego samego dnia producenci „Za wszelką cenę”, „Elegii” oraz „Uciekającej panny młodej” przedstawia zrealizowaną z wielkim rozmachem romantyczną epopeję o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swego miejsca…w czasie – „Wiek Adaline”.

22 maja swoją premierę będzie mieć kolejna odsłona „Mad Maxa: Na drodze gniewu”. Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę.


W ten sam weekend na ekrany kin trafi thriller „Miasteczko Cut Bank” oraz „Złota dama”, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która w kontrowersyjnej i bezprecedensowej sprawie pozwała do sądu rząd Austrii. W głównej roli wystąpiła Helen Mirren, która od czasu Oscara za „Królową” rywalizuje z nieocenioną Meryl Streep o miano najlepszej aktorki świata.

Ostatni weekend maja otwiera „Kraina jutra”, najnowszy film przygodowy Disneya opowiadający o niezwykłej podróży w czasie. Dwójka bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank (George Clooney) oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey (Britt Robertson), wyruszają na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni.

Tego samego dnia do kin trafi horror „Poltergeist”, historia rodziny, która przeprowadza się na spokojne przedmieścia, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę.  Ostatnią premierą tego weekendu będzie francuska komedia „Rozumiemy się bez słów”. Niezwykle zabawna, wzruszająca i bezpretensjonalna opowieść o przyjaźni, miłości, wielkim talencie i byciu innym.


Coś dla najmłodszych kinomanów

„Sekrety morza” to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci. Kolejną propozycją dla najmłodszych kinomanów jest „Kapitan Szablozęby i skarb piratów”. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie mu ukochany statek – „Mroczną Damę”. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch.


29 maja swoją premierę będzie mieć animacja „Rechotek”, pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata.


Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.