Witaj w klubie

biograficzny, dramat Data premiery: 14.03.2014

Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Matthew McConaughey (Magic Mike, Pokusa, Uciekinier) „tak błyszczy w tej roli, że z pewnością dostatnie nominację do Oscara” (The Telegraph). 

Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona – „Leto jest wprost cudowny jako ekscentryczny bohater drugoplanowy” (Hollywood Reporter). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.


Ron to człowiek daleki od ideału, jednak z ogromną siłą charakteru. McConaughey „oddał zarówno szorstkość, jak i prawdziwy urok tej postaci. Balansuje na tej linie wprost mistrzowsko. (…) Jest przejmujący, ale to niezwykłe, ile humoru udało mu się przemycić do opowieści o człowieku znajdującym się w takiej sytuacji” (Hollywood Reporter). Film nie jest jednak popisem jednego aktora – „ukrytą głębię zawdzięcza obsadzie drugoplanowej (…), dał szansę Jennifer Garner na jej najlepszą rolę od czasów Juno i tchnął nowe życie w karierę Jareda Leto” (The Telegraph).

ZOBACZ ZWIASTUN

SZCZEGÓŁY

Tytuł oryginalny: Dallas Buyers Club
Kraj produkcji: USA
Dystrybutor: Vue Movie Distribution
Rok produkcji: 2013
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Scenariusz: Craig Borten, Melisa Wallack
Sugerowany wiek:
Profil widowni: dorośli
Liczba kin w których film
jest wyświetlany:
23

OBSADA

Matthew McConaughey Ron Woodroof
Jared Leto Rayon
Jennifer Garner Eve
Denis O’Hare Dr. Sevard
Steve Zahn Tucker
Michael O’Neill Richard Barkley
Dallas Roberts David Wayne

ZWIASTUN