Multikino VR by Samsung - pierwsze w Polsce kino w technologii VR Data publikacji: 04.08.2017

Pierwsze i jedyne takie kino VR (ang. virtual reality – wirtualna rzeczywistość) w Polsce znajduje się na II piętrze Multikina Złote Tarasy w Warszawie. Na jego wyposażenie składają się: 25 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, smartfonem Samsung Galaxy S8 oraz słuchawkami AKG. Wrażenie, jakby widz sam stawał się uczestnikiem filmu i jednocześnie jednym z jego aktorów, wywołuje wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu (2960 x 1440 pikseli), którą Samsung zastosował w swoim smartfonie. Obraz zmienia się wraz z ruchami głowy, stąd użycie obrotowych siedzisk.

Filmy, które już od 4 sierpnia można zobaczyć w warszawskim Multikinie VR by Samsung,  zostały pogrupowane na 4 kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin, Sztuka. - Dzięki współpracy z firmą Discovery widz bez wychodzenia z kina przenosi się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody – wyjaśnia Marcin Duda, head of digital sieci Multikino. - Zapraszamy w podróż po m.in.: Japonii, Włoszech, Hawajach czy Arktyce. Ponadto widz ma możliwość wzięcia udziału w historycznym locie statku kosmicznego Sojuz-30, uruchamiając aplikację The Missed Spaceflight (pol. Przegapiony Lot) i przenosząc się na orbitę okołoziemską. Dla dzieci mamy animacje przygotowane przez twórców „Madagaskaru”. W cyklu „Dla rodzin” pokażemy: „Invasion”, „Discovery tigers”, „Elephants on the Brink”. Filmy z kategorii „Sztuka” pozwolą zapoznać się m.in. z twórczością Salvadora Dali („Dreams of Dali”). W ramach „Niesamowitych doświadczeń” wyświetlimy: „Tokyo Light Oddyssey”, „Sonar”, „Longing for Wilderness”.

Każdy seans jest poprzedzony krótkim instruktażem wprowadzającym w wirtualny świat. Projekcje trwają maksymalnie 20 minut. Widz na miejscu ma możliwość wyboru tematyki oglądanych filmów. Oferta jest szeroka i skierowana do każdej grupy wiekowej – od najmłodszych po osoby starsze. Można także skorzystać z oferty dla całej rodziny. – Zależy nam, żeby VR stał się za naszą sprawą rozrywką rodzinną, a nie czymś znanym bliżej tylko wielbicielom nowych technologii – tłumaczy Marcin Duda.

Bilety można od teraz zakupić w kasie Multikina Złote Tarasy lub przez www.multikino.pl. Bilety na seanse VR kosztują: 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio - 19 zł lub 24 zł w weekendy. Przewidziano także bilety w cenach promocyjnych (m.in. VR Rodzinny Weekend za 19 zł). Seanse zaczynają się po godz. 16 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę Multikino VR by Samsung jest otwarte przez cały dzień.

Oprócz możliwości przeżywania prawdziwych emocji w sali kinowej udostępniono strefę barową, w której w oczekiwaniu na seans można zrelaksować się, porozmawiać przy posiłku czy napoju.