„Dunkierka” najlepsza w polskich kinach Data publikacji: 27.07.2017

 

Najnowszy film Christophera Nolana triumfuje w polskim box-office.

Christopher Nolan to jeden z niewielu współczesnych twórców, który potrafi zadowolić i krytyków, i widzów. Jego filmy regularnie triumfują w rodzimym box-office i tak też stało się w przypadku „Dunkierki”. Produkcja świetnie wystartowała w naszym kraju przyciągając 116 429 widzów. Tym samym „Dunkierka” zajęła pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu. Co ciekawe, jeśli chodzi pozostałe filmy Nolana, to „Dunkierka” zajmuje trzecie miejsce. Lepsze były tylko „Incepcja” (150 tys. na otwarciu) oraz „Mroczny Rycerz powstaje” (160 tys.).

Wracając do obecnego tygodnia: na drugim miejscu bez zmian, Minionki jak zwykle potężne. „Gru, Dru i Minionki” na ekranach od miesiąca, a wciąż przyciąga przed ekran. Tym razem film obejrzało 71 488 widzów. Łączna widownia to już ponad półtora miliona osób!  

Na trzecim miejscu spadek z pierwszego, ale spokojnie – Peter Parker sobie poradzi. „Spider-Man: Homecoming” zebrał widownię na poziomie 55 590 osób, a łączna liczba wynosi 277 tys. Niemniej jednak jest to dość spory spadek jak na tytuł z tak popularnym bohaterem.
 
Na dalszych miejscach uplasowały się animowany „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film” (42 298 widzów), francuska komedia „Alibi.com” (18 029 widzów) oraz „Paryż może poczekać” (17 391 widzów).

W sumie weekendowa widownia utrzymuje się na stabilnym poziomie. W sumie sprzedano niemal 452 tysiące biletów. A przed nami kolejne premiery, w tym „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, „Mroczna wieża” i inne.

Więcej informacji na temat wszystkich nadchodzących premier znajduje się na stronie www.multikinomedia.pl/filmy/zapowiedzi-filmowe. Zapraszamy do planowania kampanii reklamowych w kinach znajdujących się z naszej ofercie.