Święto Kina już 30 października ! Data publikacji: 24.10.2022

To jedyny w taki dzień w roku! W najbliższą niedzielę po trzyletniej przerwie Święto Kina wraca na mapę filmowych wydarzeń! Już 30 października we wszystkich multiplexach i w wybranych kinach studyjnych bilety na wszystkie filmy będą w cenie 10 zł.

Święto Kina to ogólnopolska akcja, w której udział biorą największe sieci kin, a także minipleksy oraz kina jednosalowe. Jej ideą jest upowszechnianie sztuki filmowej, szerzenie kinematografii, a przede wszystkim promowanie kina jako rozrywki dostępnej dla wszystkich. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć premierowe filmy i bieżący repertuar na dużym ekranie. Tego dnia można nadrobić kinowe zaległości za jedyne 10 złotych (plus opłata serwisowa w przypadku zakupu online).

Ostatnia niedziela października będzie Świętem Kina, ale też świętem widzów, którzy będą mogli zatracić się w niezwykłych filmowych opowieściach i odciąć od rzeczywistości na kilka godzin. Przy szalejących wszędzie cenach branża kinowa wychodzi naprzeciw widzom obniżając koszt wyjścia do kina, by mogli zobaczyć wybrany film i skorzystać z rozrywki na najwyższym poziomie za symboliczną opłatą. Repertuar na ten dzień jest różnorodny - od komedii romantycznych, przez kino akcji i familijne, po horrory i filmy biograficzne, zarówno rodzime obrazy, jak i światowej sławy produkcje. 30 października widzowie będą mogli zobaczyć w kinie między innymi: „Egzorcyzmy siostry Ann”, „Black Adama”, „Bejbis”, film dokumentalny „Ania”, „Johnny’ego” oraz „Kopciuszka i kamień życia”. Na wielki ekran w wybranych kinach powrócą również tegoroczne hity: „Top Gun: Maverick” i „Minionki: wejście Gru”.

Więcej informacji i lista kina na: www.swietokina.com