Największe filmy familijne 2023 roku! Data publikacji: 08.02.2023

W minionym roku aż dwie animacje – „Minionki: wejście Gru” i „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” – były w TOP3 najchętniej oglądanych filmów w Polsce! Planując kampanię w 2023 roku nie można pominąć produkcji dedykowanych najmłodszym kinomanom i ich rodzicom, zwłaszcza, że animacja „Kot w butach. Ostatnie życzenie”, która weszła do kin na początku stycznia już obejrzało ponad milion widzów.

Jakie filmy familijne warto brać pod uwagę przy kampanii w kinie w 2023 roku? 3 lutego premierę miało „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona”. Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest... skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę? Natomiast od 10 lutego w kicha będzie można zobaczyć „Asteriksa i Obeliksa: Imperium Smoka”. Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. 3 marca na wielki ekran trafi animacja „Szczęście Mikołajka”, a w kwietniu kina opanuje ukraińska produkcja „Mavka i strażnicy lasu”.

26 maja, tuż przed Dniem Dziecka, do kin wejdzie produkcja Disney’a „Mała Syrenka” i „Super Mario Bros.: Film”, a 16 czerwca premierę ma najnowsza produkcja Disney’a i Pixara „Między nami żywiołami”. Od 18 sierpnia na najmłodszych kinomanów będzie czekał film familijny „O psie, który jeździł koleją”.

Planując kampanię reklamową w kinie pod koniec roku nie można w październiku pominąć premiery animacji „Psi Patrol: Wielki film”. Natomiast najważniejsze tytuły tegorocznych Mikołajek to animacja „Trolle 3” oraz „Akademia Pana Kleksa” z Tomaszem Kotem w roli głównej.