Kina mogą wznawiać działalność od 12 lutego br. Data publikacji: 08.02.2021

Zgodnie z decyzją rządu z dnia 5 lutego otwarcie kin jest możliwe od najbliższego piątku tj. 12 lutego. Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po dwóch tygodniach decyzja ta może być cofnięta.

W celu podjęcia decyzji o otwarciu kin sieci Multikino, należących do naszej oferty, spółka musi zapoznać się z rządowym rozporządzeniem zawierającym szczegóły dotyczące zasad na jakich można ponownie wznowić działalność oraz skonsultować się z dystrybutorami filmowymi, by ocenić możliwość pozyskania premierowych filmów w tak krótkim czasie.

Warunkowe odmrażanie kin jest bardzo problematyczne dla całej branży, która jest od siebie zależna, natomiast, istotny jest fakt, że decyzją rządu limit miejsc na sali kinowej został zwiększony do 50%. Od kilku miesięcy zwracamy uwagę, że kina są bardziej bezpieczne niż wiele innych miejsc spędzania wolnego czasu i pozwalają na zachowanie dystansu i bezpieczeństwa przy mniej restrykcyjnych ograniczeniach odnośnie dostępności miejsc do sprzedaży. Analizy dotyczące rozprzestrzeniania Covid, którymi dysponujemy również wskazują na to, że do zakażeń nie dochodzi w kinach.